Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy skorzystać jak najwięcej. Z obiektywem w ręce przemierzamy drogi, ścieżki, szlaki, aby zatrzymać czas, utrwalić piękno chwili i miejsca, zamknąć w ramce wycinek poznanego krajobrazu. Z każdej wędrówki przywozimy coś równie cennego: wiedzę na temat miejsca, które się odwiedziło.
Taki też cel postawiliśmy, organizując dla uczniów i rodziców naszej Szkoły i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rydzowie wycieczkę do Zakopanego. Odbyła się ona 14 – 15 czerwca. Była okazją do wspólnego spędzenia czasu, zacieśnienia przyjaźni. Ponadto uczniowie poznawali tradycję, kulturę i historię regionu podhalańskiego, podziwiali walory krajobrazu górskiego, uwrażliwiali się na piękno przyrody, a okazji ku temu, podczas dwudniowego pobytu nie brakowało. Naszą podróż rozpoczęliśmy wcześnie rano. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na wycieczkę po Zakopanem, aby poznać ciekawe historie związane z tym miastem i jego mieszkańcami. Rozpoczęliśmy od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie zwiedziliśmy stary Kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają najznakomitsi mieszkańcy Zakopanego. Kolejną atrakcją było wejście (dla chętnych) lub wyjazd na Gubałówkę. Na górnej polanie Gubałówki podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. Po tych zapierających dech w piersiach widokach wszyscy zjechaliśmy kolejką i poszliśmy na obiad. Po posiłku przeszliśmy Krupówkami do jednego z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce Muzeum Tatrzańskiego im dr Tytusa Chałubińskiego. Tam mogliśmy zobaczyć kolekcje skał i minerałów, okazy florystyczne i faunistyczne, etnograficzne typowe dla Podhala, dzieła sztuki. Następnie udaliśmy się do „Domku do góry nogami”, gdzie mogliśmy odczuć zjawisko w postaci innego oddziaływania grawitacji na człowieka. Po tym doświadczeniu wróciliśmy do naszego pensjonatu. Ostatnią atrakcją czekającą na nas tego wieczoru była kolacja – pyszna pizza, spacer i zakupy pamiątek góralskich na Krupówkach. Po przespanej nocy wszyscy stawiliśmy się na śniadaniu. Po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na dalszy ciąg zwiedzania i wędrowania szlakami. Rozpoczęliśmy od wejścia na Kalatówki, czyli polanę reglową leżącą w Dolinie Bystrej w Tatrach Zachodnich. Jest to stosunkowo łatwy do wspinaczki, otwarty teren, otoczony z wszystkich stron lasem, z widokami na rejon Kasprowego Wierchu. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie neogotyckiego kościoła Świętej Rodziny. Następnie obejrzeliśmy Wystawę Figur Woskowych. Mogliśmy tu zobaczyć ponad 60 różnych figur w skali 1:1, znanych postaci ze świata nauki, filmu, polityki, książek, a także wiele innych. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy III Pani mgr Maria Jamróz. Opiekunami byli: z naszej szkoły: Pani mgr Barbara Jabłońska, a ze Szkoły Podstawowej w Rydzowie: Pani mgr Hiacynta Jamróz, Pani mgr Alina Pogoda i Pani mgr Aurelia Mroczek.