• SPORTOWYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY

  W dniu 15.10.2019 roku na obiektach LKS Stal Mielec odbył się finał rejonowy Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Chłopcy w składzie: Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil,  klasa VI, Rosak – Matuszewski Karol, Piekarski Przemysław, Bauer Mateusz, Czachor Mateusz, Rakoczy Igor, Turkosz Krzysztof klasa V zajęli IV miejsce.

  Natomiast w dniu 16.10.2019roku na orliku w Jaślanach odbyła się XX gminna edycja turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Po raz kolejny zwyciężyli uczniowie SP Malinie. W kategorii U 10 ( KL. III –II) SP Malinie pokonało kolegów z SP Jaślany 5 : 1. Najlepszym zawodnikiem drużyny  został Sasor Bartosz z klasy III. W kat. U12 (klasy V – IV )chłopcy wygrali z SP Tuszów Narodowy 6 : 1  oraz z SP Czajkowa 4 : 0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Turkosz Krzysztof. Nagrody książkowe dla najlepszych zawodników drużyn ufundował nauczyciel SP Jaślany mgr Mariusz Furdyna. Obydwa zespoły będą reprezentować Gminę Tuszów Narodowy w finałach powiatowych.  

  / Lesław Jachowicz/

 • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU"

  18.10.2019

  18 października 2019 roku o godz. 9.00 nasza szkoła dołączyła się do międzynarodowej akcji "Milion dzieci modli się na różańcu". Cała społeczność szkolna podczas modlitwy różańcowej modliła się o pokój i jedność na świecie. Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, więc dodatkowo dzieci modliły się w intencji misjonarzy.

 • Warsztaty edukacyjne klas IV - VI

  Warsztaty edukacyjne klas IV - VI
  15.10.2019

  W dniu 15.10.2019 uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez panie pracujące na co dzień w MPGK w Mielcu. Poprzez pogadankę i zestaw slajdów uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowej segregacji śmieci. Pracownice MPGK dokładnie omówiły, co dzieje się z odpadami, które są segregowane oraz z tymi, których się nie segreguje. Dzieci dowiedziały się jak długo poszczególne śmieci muszą zalegać do całkowitej biodegradacji. Panie przedstawiły dzieciom jak ważne jest segregowanie odpadów dla środowiska a także w jaki sposób  różnego rodzaju odpady można poddawać recyklingowi i w ten sposób dawać im "drugie życie". Na koniec pracownice MPGK przedstawiły ciekawostki o przetwarzaniu odpadów a  uczniowie mieli możliwość zadawać pytania w razie wątpliwości. Wszyscy za udział w warsztatach podziękowali paniom i zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

 • SPORTOWA PASSA TRWA

  W dniu 4 października 2019 roku na obiektach Stali Mielec odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci klas IV i młodsze , VI i młodsze oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas VIII – VII  w biegach drużynowych. Kolejny raz Szkoła w Maliniu zanotowała sukcesy. W kategorii klas IV i młodsi dziewczęta zdobyły złoty medal i awans do zawodów rejonowych.

  Skład zespołu: Sasor Zuzanna, Bauer Milena, Gąska Antonina, Ortyl Julia, Turkosz Julia, Krępa Maja, Krępa Monika. Ponadto Sasor Zuzanna została Mistrzynią powiatu mieleckiego indywidualnie.

  W kategorii chłopców klas IV i młodsi chłopcy zajęli V miejsce. Natomiast Turkosz Krzysztof zdobył brązowy medal w kategorii indywidualnej.

  Skład zespołu: Turkosz Krzysztof, Hyjek Krzysztof, Faras Dawid, Kamuda Artur, Salamaga Igor, Łukasik Szymon.

  W kategorii Igrzysk Dzieci rocznik 2007/2008 chłopcy byli bezkonkurencyjni zdobywając kolejny złoty medal.

  Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Mateusz, Czachor Radosław, Rakoczy Igor, Piekarski Przemysław, Rosak – Matuszewski Karol.

  Będziemy rywalizować w zawodach rejonowych  w kwietniu 2020

  SPORTOWYCH SUKCESÓW CIĄG DALSZY

  W dniu 8 października w Mielcu odbył się finał lekkoatletycznych  biegów przełajowych Igrzysk Dzieci. Uczniowie Naszej Szkoły wywalczyli bezdyskusyjne zwycięstwo i awans do finału rejonowego.

  Złoci chłopcy to: Czachor Radosław, Czachor Mateusz, Hyjek Karol, Furdyna Jakub, Ochalik Kamil, Piekarski Przemysław, Bauer Mateusz, Rosak – Matuszewski Karol, Turkosz Jakub , Turkosz Krzysztof.

  Chłopcy awansowali do finału rejonowego.

  TYM RAZEM GRALIŚMY W PIŁKĘ NOŻNĄ

  W dniu 9 października2019 roku na Orliku w Jaślanach odbyły się Mistrzostwa Gminy Tuszów Narodowy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców klas V – IV . W kategorii dziewcząt uczennice Naszej Szkoły  pokonały koleżanki z Tuszowa Narodowego 5: 0

  Skład zespołu: Gąska Antonina, Vizauer Marlena, Pleban Magdalena, Pazdro Marta, Bauer Milena, Sasor Zuzanna.

  W kategorii chłopców chłopcy pokonali kolejno SP Czajkowa 2:0, SP Tuszów Narodowy 3:0 oraz SP Jaślany 5:0.

  Skład zespołu: Hyjek Karol, Czachor Mateusz, Turkosz Jakub, Rosak – Matuszewski Karol, Rakoczy Igor, Czachor Radosław, Trojnar Jakub, Boicetta Sebastian, Pyź Szymon, Bukowski Marek, Turkosz Krzysztof.

  Obydwa zespoły awansowały do półfinałów powiatowych.

  GRATULUJEMY SUKCESÓW !!!                                                                            / Lesław Jachowicz/

 • Warsztaty ekologiczne klas I - III

  08.10.2019

  W dniu 8 października klasy I – III wzięły udział w warsztatach ekologicznych, przeprowadzonych przez pracownice MPGK w Mielcu. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów i poznać pozytywne jej skutki. Dowiedzieli się również o zagrożeniach i niebezpieczeństwach dla środowiska wynikających ze złego gospodarowania odpadami. Zostało im również wytłumaczone, jakie są zasady segregacji w ich gminie i na co należy zwracać szczególną uwagę. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, odpowiadały na każde pytanie. Nie miały również problemów z właściwą segregacją śmieci, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

  Spotkanie było pouczające i z pewnością wpłynęło pozytywnie na świadomość ekologiczną naszych uczniów.

  /Renata Hyjek/

 • Paintball - integracja klasy VIII na wyjeździe

  01.10.2019

       1 października klasa VIII pod opieka wychowawczyni Małgorzaty Maziarz świętowała Dzień Chłopaka na polu do paintballa ADHD Mielec w Wojsławiu. Po krótkim szkoleniu, które przeprowadził właściciel firmy, młodzież otrzymała stroje, maski i markery (czyli strzelby) z kulkami z farbą. Uczniowie podzieleni na dwie grupy: Czerwonych i Niebieskich, rywalizowali ze sobą w kolejnych rundach według z góry ustalonych scenariuszy. I runda to była walka pod hasłem: zepchnąć przeciwnika do jego bazy; II runda - walka o flagę; III runda - bomba w twierdzy. Szale zwycięstwa przechylały się to na stronę Czerwonych, to na stronę Czarnych, aby w końcu ustawić się na remisie. Członkowie poszczególnych zespołów musieli ze sobą współpracować, obmyslać strategię, chronić się nawzajem lub poświęcać dla dobra druzyny. Wszyscy się świetnie bawili, zarówno chłopcy jak i dziewczyny.

         Na koniec był grill i podreperowanie nadwątlonych sił pieczonymi kiełbaskami.  Wszyscy uczestnicy zabawy zgodnie stwierdzili, że jest to doskonały sposób na integrację klasy i że należy taki wyjazd koniecznie powtórzyć.

                                                                                                                                         /Małgorzata Maziarz/

 • POWITANIE JESIENI - DZIEŃ CHŁOPAKA

  30.09.2019

  W poniedziałek 30 września uczniowie naszej szkoły świętowali powitanie jesieni i przypadające na ten dzień święto wszystkich panów. Klasy 0a i 0b już od rana bawiły się w szkolnej auli przy muzyce. O atrakcje zadbały wychowawczynie: pani Renata Drzymała i pani Katarzyna Bzduła. Były tańce, zabawy ruchowe, konkurencje i malowanie twarzy.

  Dzieci z klas I-III tego dnia również doskonale się bawiły. Dziewczynki z poszczególnych klas miały ubrać się w przydzielone im wcześniej jesienne kolory - uczennice świetnie prezentowały się na scenie. Chłopcy z okazji swojego święta wystąpili w koronach, które były podpisane dziedzinami, w których wyróżniają się wiedzą lub umiejętnościami. Młodzi panowie z dumą prezentowali się na scenie i bardzo chętnie pozowali do zdjęć. Wszystkie klasy pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Eweliny Łachut, Anny Jachowicz, Beaty Wojciechowskiej - Durdy i Renaty Hyjek przygotowały wspaniałe portrety PANI JESIENI, którymi ozdobiły szkolną aulę. Pomysłodawczynią zabaw dla klas I-III była pani Beata Wojciechowska - Durda.

  Najstarsi uczniowie z klas IV-VIII bawili się w dwóch grupach wiekowych na popołudniowej dyskotece. Nie zabrakło zabaw i konkurencji oraz wspólnych tańców do ulubionej muzyki. Niezawodnym DJ był jak zawsze Patryk Vizauer z klasy VII, za co mu serdecznie dziękujemy. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Renata Lasek, Natalia Krawiec, Katarzyna Sikora, Grażyna Król, Urszula Czerw i Ewa Krępa.

  /Katarzyna Sikora/

 • Wyjazd na spektakl teatralny pt. "Kamienie na szaniec"

  27 września uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani Małgorzaty Maziarz, pani Ewy Krępy i pani Renaty Lasek pojechali do SCK w Mielcu na spektakl pt. „Kamienie na szaniec”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza przedstawili dzieje bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego: Alka, Rudego i Zośki. Na scenie zobaczyliśmy też Monię, dziewczynę Janka Bytnara. Historia rozpoczęła się całkiem beztrosko: od wyprawy harcerzy w Beskid Śląski. Przyjaciele cieszyli się życiem, snuli plany na  przyszłość. Nie wierzyli, że Hitler może stanowić dla Polski realne zagrożenie. Najbliższe miesiące pokazały, jak bardzo się mylili. Chłopcy szybko zaangażowali się w służbę na rzecz kraju. Podejmowali działania sabotażowe i dywersyjne, na co dzień ryzykując życiem. Aresztowany Rudy podczas brutalnych przesłuchań nie zdradził swoich kolegów. Do końca był wierny wyznawanym wartościom. Zmarł tego samego dnia co Alek, który został śmiertelnie ranny w akcji pod Arsenałem. Spektakl był niezwykle dynamiczny i autentyczny także dzięki wyświetlanym zdjęciom. Towarzysząca grze aktorskiej prezentacja multimedialna pozwoliła lepiej zrozumieć motywy działań bohaterów. Mogliśmy usłyszeć piosenki śpiewane w czasach okupacji, rytmiczne i pogodne jakby na przekór toczącej się wojnie. Po przedstawieniu odbyło się krótkie spotkanie z aktorem na temat historii teatru i zastosowanych przez twórców spektaklu symboli. Wyjazd zorganizowała pani Ewa Krępa.

 • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

  Super wyniki rywalizacji Wojewódzkich Finałów Igrzysk Dzieci klas IV – VI oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej

  W dniu 24.09.2019roku  uczniowie naszej szkoły brali udział w rywalizacji wojewódzkiej Igrzysk Dzieci. Uczeń Jakub Furdyna zajął IV miejsce w skoku wzwyż, uzyskując 130 m natomiast Igor Rakoczy zajął X miejsce. W dniu 25.09.2019r. uczeń Jakub Sowa wywalczył brązowy medal (III miejsce) w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Kamil Przygoda zajął XXIII miejsce.

  W dniu 27.09.2019roku odbyły się jubileuszowe XX biegi uliczne o puchar Prezydenta Miasta Mielca. Super zaprezentował się uczeń zerówki podopieczny Pani Renaty Drzymały, który wywalczył IV miejsce wśród przedszkolaków Jasiu Marek rocznik 2014. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Jasiu zdobędzie złoto. Należy nadmienić, że był to bieg dla rocznika 2013.

  Gratulujemy sukcesów                  /Lesław Jachowicz/

 • WYJAZD KLAS V-VI

  WYJAZD KLAS V-VI
  27.09.2019

  Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka uczniowie klas Va, Vb i VI pod opieką pań: Katarzyny Sikory, Grażyny Król, Urszuli Czerw i Magdaleny Sedlak wybrali się do SCK w Mielcu, aby obejrzeć spektakl pt. "Tam i z powrotem" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie książki pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem", która jest lekturą w klasie VI. Dzieci z uwagą przyglądały się wędrówce Bilba i jego towarzyszy przez świat pełen magii i niebezpieczeństw. Wszystkim bardzo podobały się efektowne kostiumy bohaterów spektaklu i niesamowita charakteryzacja stworów, dzięki której mogli znaleźć się w zupełnie innym świecie.

  Po doznaniach duchowych przyszedł czas na relaks. Były lody, frytki, pizza i różne inne smakołyki, a na zakończenie wyjazdu dzieci świetnie bawiły się na Górce Cyranowskiej, co zarejestrowała swoim aparatem niezawodna pani Madzia:)

 • WYCIECZKA ROWEROWA

  WYCIECZKA ROWEROWA
  25.09.2019

  We środę 25 września uczniowie klasy Va razem z wychowawczynią Katarzyną Sikorą i panią dyrektor Lidią Rakoczy wybrali się na wycieczkę rowerową. Pogoda wiele nie obiecywała, ale chęci przewyższyły obawy i wszyscy podjęli ryzyko przemoknięcia nawet do tzw. suchej nitki. Po przepomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się na drodze w dużej grupie, uczniowie ruszyli w kierunku Tuszowa Narodowego. Pierwszym punktem na trasie była wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie, gdzie bardzo serdecznie powitała nas pani dyrektor Patrycja Krempa. Oprowadziła uczniów po Izbie Pamięci gen. Wł. E. Sikorskiego, przypomniała najważniejsze fakty z życia Naczelnego Wodza, pokazała zgromadzone pamiątki dotyczące generała. Następnie dzieci odwiedziły bibliotekę, w której pani Karolina Dulik zapoznałą ich z zasadami zapisu i wypożyczania książek, a także omówiła zbiory biblioteczne dla dzieci w ich wieku. Na zakończenie wizyty odbyły się warsztaty plastyczne. Klasa Va niedługo będzie omawiać pierwszą lekturę w tym roku szkolnym pt. "Opowieści z Narnii". Panie bibliotekarki przygotowały wobec tego dla nich specjalne zadanie. Podzieleni na cztery grupy mieli przygotować plakat, który przedstawiałby ich wyobrażenie o Narnii. Dzieci miały do dyspozycji różne materiały plastyczne i z wielką ochotą zabrały się do pracy, a następnie do prezentacji i omówienia swojego rysunku. Dziękujemy za bardzo życzliwe (jak zawsze) przyjęcie, słodycze dla uczniów i pięknego kwiatuszka, który będzie odtąd ozdobą klasy Va.

  Po zajęciach w bibliotece grupa rowerowa ruszyła w kierunku Grochowego, aby z bliska obejrzeć wiatraki prądotwórcze. Okazało się, że jazda po kamieniach nie jest taka łatwa, nie mówiąc już o przedostaniu się przez obwodnicę w tak dużej grupie. Wszystko jednak się udało, choć nie obeszło się bez wywrotki i przebitego koła.

  Na zakończenie wycieczki dotarliśmy do Tuszowa Małego do sklepu HITPOL. Okazało się, że kilka godzin na rowerze dało się uczniom we znaki i są bardzo głodni. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Treli za przekazane napoje i słodycze, dzięki którym uczniowie mieli siłę dojechać do szkoły.

  To była bardzo fajny dzień - pierwsza wycieczka rowerowa klasy Va - na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczniów, a szczególnie opiekunów:)

 • AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

  19.09.2019

   W dniu 19 września 2019 roku odbył się finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klas VII – VIII) w lekkiej atletyce. Podobnie jak w grupie młodszej jesteśmy z tarczą.

  IV  miejsce Katarzyna Kasprzak w biegu na dystansie 600 m.

  IV miejsce sztafeta 4 x 100 m. chłopców Sowa Jakub klasa VIII, Ciochoń Mateusz klasa VIII, Jakubczyk Seweryn klasa VII, Kamuda Kacper klasa VIII.

  IV miejsce w pchnięciu kulą Rataj Mateusz klasa VIII.

  IV miejsce w rzucie oszczepem Łaz Sebastian klasa VII

  Ponadto pięć medali:

  II miejsce srebro Oliwia Wiciejowska klasa VIII w rzucie oszczepem.

  II  miejsce i srebro Mateusz Ciochoń klasa VIII w biegu na dystansie 110 m przez płotki.

  II  miejsce Kamila Kozak w biegu na dystansie 100 m..

  I miejsce i złoty medal Jakub Sowa klasa VIII w biegu na dystansie 110 m przez płotki.

  I miejsce i złoty medal Kamil Przygoda klasa VIII w skoku wzwyż

  JAKUB SOWA I KAMIL PRZYGODA WYWALCZYLI AWANS DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

  GRATULUJEMY SUKCESÓW

 • Lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym

  18 września 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pań: Renaty Lasek, Ewy Krępy i Magdaleny Sedlak wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Skorzystali z zaproszenia pani Renaty Paterak, Sekretarz Gminy w Tuszowie Narodowym, która przygotowała zajęcia z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie zostali ciepło przyjęci przez panią Patrycję Krempę, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Najpierw pani Karolina Dulik przedstawiła najważniejsze informacje na temat wydarzeń z września 1939 roku. Następnie przybliżyła sylwetkę wielkiego rodaka naszej gminy, W. E. Sikorskiego. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu prywatnym oraz karierze wojskowej i politycznej generała. Doskonałym uzupełnieniem były filmy dokumentalne obrazujące działalność Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych i Premiera Rządu RP na Uchodźstwie udostępnione przez Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie. Uczniowie zwiedzili też Izbę Pamięci, przyglądając się z uwagą zgromadzonym tam eksponatom. Pani Karolina Dulik przywołała słowa generała: „Bóg patrzy w moje serce. Widzi i zna moje intencje oraz zamiary, które są czyste i rzetelne. Jedynym moim celem jest wolna, sprawiedliwa i wielka Polska”. Mogą one stać się drogowskazem dla młodego pokolenia, które potrzebuje autorytetów. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.

 • GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  GMINNE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
  17.09.2019

  17 września, na Placu im. gen. Sikorskiego w Tuszowie Narodowym, odbyły się gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem generała Sikorskiego. Wszystkich zebranych powitał wójt gminy, Andrzej Głaz. Głos zabrał też szef wydziału rekrutacji WKU w Mielcu, major Tomasz Mazur.

  W drugiej części uroczystości odbył się Przegląd Pieśni Żołnierskiej i Partyzanckiej. Uczniowie reprezentujący szkoły z terenu gminy prezentowali znane wszystkim utwory solo oraz w grupach. Występy zostały nagrodzone nie tylko gromkimi brawami, ale też każda ze szkół otrzymała od wójta gminy pamiątkowy dyplom oraz album na temat II wojny światowej.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy Va: Anna Gagat, Patrycja Marmura, Maja Nowak wraz z akompaniującym im na akordeonie Adrianem Sieczką oraz uczniowie klasy VI: Gabriela Arabasz, Milena Brach oraz Karol Hyjek. Uczniowie zostali przygotowani do występu przez nauczyciela muzyki, pana Macieja Kosztyłę.

  Na zakończenie, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego prezentowanego przez 33. Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy. Swoje stoisko przygotowała też WKU w Mielcu.

  /Magdalena Sedlak/

 • SPORT W SZKOLE

  17.09.2019

  W dniu 17 września 2019 roku  odbył się finał Powiatowych Igrzysk Dzieci

  ( klasa VI i młodsze) w lekkiejatletyce. Jak zwykle bardzo dobrze startowali

  uczniowie Zespołu Szkół w Maliniu

  V miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Turkosz Krzysztof klasa Vb

  VI miejsce na dystansie 1000 m.  wywalczył Czachor Mateusz klasa Va.

  IV miejsce w skoku wzwyż Gąska Antonina klasa IV b.

  VI  miejsce w skoku w dal  Sasor Zuzanna klasa IV b.

  III  miejsce w skoku wzwyż Bauer Milena klasa IV b.

  II  miejsce w skoku wzwyż Rakoczy Igor klasa V a.

  I  miejsce w skoku Furdyna Jakub klasa VI .

  Uczniowie Rakoczy Igor, Jakub Furdyna wywalczyli awans do finałów wojewódzkich.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
  16.09.2019

  Nasza szkoła jak co roku brała udział w akcji "Sprzątanie świata". Najmłodsi uczniowie z klas 0-III obejrzeli film edukacyjny na temat prawidłowej segregacji odpadów, konieczności recyklingu i ochrony środowiska. Następnie wszystkie dzieci z klas I-VIII przystąpiły do sprzątania najbliższej okolicy szkoły w wydzielonych rewirach. Wraz ze swoimi wychowawcami, nauczycielami wychowania fizycznego i techniki zbierały śmieci z pobocza, przydrożnych rowów, terenu orlika i osiedla. Bardzo dziękujemy Gminie Tuszów Narodowy za zapewnienie worków i rękawic dla uczestników sprzątania oraz zorganizowanie wywozu zebranych odpadów. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom i uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w sprzątanie okolicy szkoły.

  Nasza szkoła brała również udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", która miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami. Akcja była organizowana przez Green Office Ecologic i miała zasięg ogólnopolski. W zamian za przyniesiony sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do zbiórki. Szkolną koordynatorką akcji "Sprzątanie świata" była pani Katarzyna Sikora.

  P. S. W piątek 4 października otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła zebrała 1131 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki czemu otrzymaliśmy bon w wysokości 227 zł do wykorzystania na nagrody rzeczowe. Bardzo dziękujemy!!!!!!!!

 • SANKTUARYJNE UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

  09.09.2019

  Uczniowie klas V-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w nabożeństwie pod przewodnictwem Wizytatora Diecezjalnego ks. dr. Tadeusza Michalika. Wysłuchali nauki na temat ważnej roli edukacji w życiu każdego człowieka, która nie powinna dla młodych ludzi być przykrym obowiązkiem, ale darem i oknem na świat. Niezwykle uroczystą mszę św. uświetniły wspaniałe występy wokalne solistów z Tarnopola.

 • ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020

  ROZPOCZĘCIE ROKU 2019/2020
  02.09.2019

  W dniu uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 dyrektor szkoły pani Lidia Rakoczy nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku. Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ph. "Przerwany marsz", zapraszając wszystkich mieszkańców Malinia, którzy 1 września 1939 roku nie mogli rozpocząć nauki. Upamiętniając 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy, a następnie chwilą ciszy uczciłą pamięć ofiar. Ksiądz proboszcz, Andrzej Rams, modlił się w intencji ojczyzny i pokoju na świecie, podkreślając wielką wartość wolności. Atmosferę modlitwy i zadumy podkreśliła oprawa muzyczna mszy św. przygotowana przez uczniów pod kierunkiem ks. Sławomira Krzyżanowskiego. Pani Renata Hyjek przygotowałą gazetkę nawiązującą do tragicznych wydarzeń sprzed 80 lat. Delegacja złożona z uczniów klasy VII i VIII oraz nauczycieli udała się pod kapliczkę upamiętniającą ocalenie mieszkańców Malinia od pacyfikacji. Pani Małgorzata Maziarz przedstawiła wzruszające świadectwo osób pamiętających wybuch II wojny światowej. Następnie uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odmówili modlitwę w intencji poległych w obronie ojczyzny, a na koniec zaśpiewali „Rotę”.

 • 75. rocznica ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji

  04.08.2019

  4 sierpnia 2019 poczas mszy polowej obchodzono uroczyście 75.rocznicę ocalenia mieszkańców Malinia od pacyfikacji. W uroczystości uczestniczyli żyjący świadkowie pamietający tamte chwile, licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Tuszów Narodowy pan Andrzej Głaz, Przewodniczący Rady Gminy pan Waldemar Maziarz. Mszę św. odprawił i wygłosił kazanie ks. Józef Durlak. 

  Pan Wójt w swoim wystąpieniu podziękował świadkom tamtych wydarzeń za świadectwo, które przekazują następnym pokoleniom, a na koniec wręczył pamiątkowe albumy.

  Każdego roku uroczystość ta wzbudza w uczestnikach refleksję nad okrucieństwem wojny, wszyscy modlą się o pokój na świecie i o błogosławieństwo Boże dla żyjących mieszkańców Malinia oraz o pokój wieczny i odpoczynek duszy dla zmarłych. 

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  19.06.2019

  19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. odprawioną przez ks. Andrzeja Ramsa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad oprawą muzyczną mszy św. czuwał ks. Sławomir Krzyżanowski. Następnie dyrektor szkoły, pani Lidia Rakoczy, wręczyła dyplomy-podziękowania rodzicom uczniów oraz osobom zaangażowanym w pomoc szkole. Najprzyjemniejszą chwilą było wręczanie listów gratulacyjnych i dyplomów za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem w klasach IV-VIII.

  W roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem (średnia 4,75) uzyskali:

  Klasa IVa: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Adrian Sieczka, Tomasz Głodzik i Szymon Pyź.

  Klasa IVb: Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot i Oliwia Motyka.

  Klasa V: Anna Pietryka, Oskar Żak i Kamil Ochalik.

  Klasa VI: Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Amelia Marmura i Patryk Vizauer.

  Klasa VII: Martyna Krępa i Emilia Boicetta.

  Klasa VIII: Marlena Sasor i Marcelina Rup.

  Dodatkowo uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 otrzymali jednorazowe stypendium naukowe w wysokości 100 zł ufundowane przez Wójta Gminy Tuszów Narodowy.

  Uczniowie, którzy uzyskali średni 5,0 i stypendium naukowe: Maja Nowak, Igor Rakoczy, Kacper Królikowski, Kacper Sikora, Krzysztof Turkosz, Julia Turkosz, Oliwia Skiba, Dominik Szot, Anna Piertyka, Jakub Sowa, Seweryn Jakubczyk, Jakub Turkosz, Szymon Turkosz, Amelia Wróbel, Martyna Krępa i Marlena Sasor.

  Dyrektor szkoły podsumowała również II edycję konkursu im. Sylwii Kolisz, w tym roku zostało zgłoszonych 4 kandydatów: Maja Nowak, Tomasz Głodzik, Julia Turkosz i Emilia Boicetta. Statuetka i 200 zł decyzją uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rodziców trafiły do Emilki Boicetty z klasy VII.

  Serdecznie gratulujemy!

  Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami w klasach, gdzie zostały wręczone świadectwa i dyplomy za 100% frekwencję. Rozpoczęły się wakacje, na które tak bardzo czekali wszyscy uczniowie.

  /Katarzyna Sikora/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Maliniu,
  Malinie 220
  39-331 Chorzelów
 • (17) 7743220

  Publiczne Przedszkole w Ławnicy:
  (17) 747 90 10

Galeria zdjęć