21 czerwca klasa 4a razem z wychowawczynią Małgorzatą Maziarz i panią Anią Leśniak pojechała na wycieczkę rowerową.
Celem wycieczki była Czajkowa i okolice. Była to doskonała okazja do integracji klasy, a także poznania zabytkowych miejsc naszej gminy. Tak więc na trasie wycieczki był stary młyn wodny z XIXw. na rzece Babulówce w Dębiakach, dawny cmentarz ewangelicki z XIXw. w Sarnowie, kościół w Sarnowie z 1833r., kapliczka św. Huberta z lat 20-tych XXw. w Czajkowej, dwa dęby szypułkowe będące pomnikami przyrody i rosnące koło leśniczówki w Czajkowej. Uczniowie poznali historię odwiedzanych zabytków przekazaną przez wychowawczynię. Poznawali także florę i faunę naszych lasów.
Po zwiedzeniu tych wszystkich miejsc na uczestników czekała nagroda czyli ognisko, które przygotował i rozpalił pan leśniczy z Czajkowej - pan Mariusz Rokosz. Było więc pieczenie kiełbasek, które niezmiernie smakowały po wysiłku pedałowania w upale i pod wiatr. Były także rozmowy, żarty, zabawy. Po odpoczęciu i najedzeniu wyruszono w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się ok. godz. 13:30. Uczniowie po przebyciu 25km byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i zmotywowani do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny.
/Małgorzata Maziarz/

