6 grudnia to dzień wielu atrakcji dla uczniów klasy 0 i klasy I. W tym dniu dzieci dołączyły do szkolnych obchodów Dnia Świątecznego Sweterka. Pięknie ubrane, w sweterki z motywami świątecznymi, udały się do auli, gdzie otrzymały bilety do szkolnego kina na film pt. "Grinch - świąt nie będzie" - jest to film opowiadający o mieszkańcach Ktosiowa oczekujących na Boże Narodzenia, a zielony stwór Grinch zrobi wszystko, by je zepsuć. Dzieci poznały historię zrzędliwego, cynicznego stwora, który marzy tylko o jednym – by ukraść święta Bożego Narodzenia. Bajka przypadła do gustu wszystkim dzieciom, bowiem wartka akcja nie pozwala się nudzić, a lekkie unowocześnienie dobrze znanej historii nadało całości potrzebnej świeżości. Podczas przerwy uczniowie częstowali się popcornem i pili soczek. Podsumowaniem dnia było spotkanie ze Świętym Mikołajem. W ciszy i wielkim skupieniu uczniowie oczekiwali na przybycie gościa z nieba. Zarówno „zerówka” jak i pierwszoklasiści przygotowali krótki występ artystyczny, w którym obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał, szeleszczące paczki w rękach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków, które otrzymały.
„Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i prezenty.
Do zobaczenia za rok!”.
/Anna Jachowicz, Renata Drzymała/