Nasi uczniowie z rocznika 2008 zapisani do Akademii Piłkarskie Nadzieje 15 listopada wzięli udział w międzynarodowym turnieju CARSIT CUP 2015, który odbył się na hali MOSIR w Mielcu. Rywalizowały w nim drużyny z Rygi, Uzhorod, Sanoka, Stalowej Woli, Starachowic, Rzeszowa, Dębicy, Budziwoju i Nowego Sącza. Drużyna z Mielca, w której grali podopieczni pana Lesława Jachowicza zajęła 6. Miejsce, dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Rakoczy, Marek Bukowski, Kacper Sikora, Mateusz Czachor i Karol Rosak-Matuszewski.
Aktualności
Turniej CARSIT CUP 2015
Teatrzyk dla najmłodszych
10 listopada odwiedził naszą szkołę objazdowy Teatrzyk „Fiku Miku” z Rzeszowa. Najmłodsi uczniowie z oddziałów 0 i klas I obejrzeli przedstawienie pt. „Kot w butach”. Dzieciom bardzo podobał się spektakl pełen dowcipu i muzyki, mogli podziwiać grę aktorów, a także animowanych lalek teatralnych. Przedstawienie zakończyło się wspólnie zatańczonym polonezem aktorów z całą widownią, co było wielką atrakcją dla najmłodszych.
Wycieczka klas IV-VI do Wieliczki i Krakowa
- 4 listopada 2015roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zorganizowanej
przez p.Małgorztę Maziarz wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce i Parku
Wodnego w Krakowie.
Wędrówka przez Kopalnię Soli wiodła śladami legend. Łączyła edukację z zabawą i aktywnym zwiedzaniem podziemi Kopalni. Na program zwiedzania składały się: wędrówka trasą turystyczną z przewodnikiem, spotkania ze Skarbnikiem i słodki poczęstunek. Scenariusz przewidywał także rozwiązywanie rozmaitych quizów, tropienie śladów Skarbnika, rywalizację w konkurencjach
związanych z dawnymi pracami górniczymi i udział w inscenizacji legendy o pierścieniu Świętej Kingi. Na zakończenie przygody nastąpiło uroczyste rozdanie upominków (kryształów soli) i pamiątkowych dyplomów dla wędrowców.
Drugim celem wycieczki były atrakcje Parku Wodnego w Krakowie, dzięki którym uczniowie zużyli rozsadzającą ich energię.
Debata szkolna
W dniu 27 października w Zespole Szkół w Maliniu odbyła się ogólnoszkolna debata uczniowska na temat dobrego wychowania.W debacie wzięli udział uczniowie z klas: IV – VI oraz przedstawiciele klas młodszych.Uczniowie podczas debaty byli bardzo aktywni, chętnie brali udział m.in. w ćwiczeniupolegającym na tym, że nauczyciel zadawał dzieciom różne pytania dotyczące dobrego (właściwego) zachowania oraz złego (niewłaściwego) zachowania. Bardzo ważnym momentem podczas debaty było wspólne opracowanie Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania. Prowadzące zachęciły uczniów, aby wspólnie opracowana Szkolna Karta Zasad Dobrego Zachowania była na co dzień przestrzegana przez każdego ucznia.Na zakończenie debaty uczniowie rozwiązywali test sprawdzający jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach.Kilka dni wcześniej w klasach: I, II, III odbyły się krótkie pogadanki również na temat dobrego wychowania. Uczniowie najbardziej aktywni z każdej klasy zostali zaproszeni jako przedstawiciele swoich klas do ogólnoszkolnej debaty.Debata odbyła się na auli szkolnej, w której zostały wywieszone prace plastyczne uczniów klas młodszych dotyczące dobrego wychowania pod hasłem: „Galeria Kulturalna”.Debatę przygotowały i przeprowadziły panie: Katarzyna Małecka i Barbara Jabłońska.
PASOWANIE NA UCZNIA
20 października odbyła się uroczystość pasowania klas Ia i Ib na uczniów Zespołu Szkół w Maliniu. W tym roku ceremonia ta została połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, dlatego nie zabrakło znamienitych gości na czele z Wójtem Gminy Tuszów Narodowy, Andrzejem Głazem. Swą obecnością zaszczycili szkołę sekretarz Renata Paterak, Wójt Gminy Mielec, Józef Piątek, emerytowani nauczyciele Szkoły Podstawowej w Maliniu: dyrektor Maria Ortyl, nauczycielka matematyki Grażyna Czajka i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Leokadia Mazur. Dyrektor szkoły, Lidia Rakoczy, powitała zebranych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i bohaterów uroczystości – uczniów klas I. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez wychowawczynie klas: Katarzynę Sikorę i Annę Jachowicz przy wsparciu artystycznym wicedyrektor Barbary Jabłońskiej. W specjalnie na ten dzień przygotowanej scenografii dzieci śpiewały piosenki, pięknie recytowały wiersze o tym, czym zajmują się w szkole i czego potrzebują do nauki, odegrały też humorystyczną scenkę wyjaśniającą, czym jest samo pasowanie na ucznia. Na zakończenie występu wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły z wizerunkiem patrona, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Pani dyrektor dokonała pasowania 34 uczniów i uczennic z klas I, tym samym przyjmując ich w poczet prawowitych uczniów szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci specjalnych zdjęć i kalendarzy ufundowanych przez rodziców. Wójt Gminy Tuszów Narodowy złożył uczniom życzenia i wraz z panią sekretarz wręczył pamiątkowe długopisyz logo gminy. Głos zabrała również była dyrektor szkoły, Maria Ortyl, która wyraziła wdzięczność za zaproszenie i złożyła życzenia dzieciom oraz nowej dyrekcji szkoły. Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek, który dla pierwszaków był największą atrakcją. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, dostarczył wielu wrażeń i wzruszeń, był też okazją do wspólnego świętowania dla kilku pokoleń związanych ze szkołą w Maliniu.
WYCIECZKA DO PRZECŁAWIA
Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawczyniami: Anną Jachowicz i Katarzyną Sikorą oraz opiekunami: Lidią Rakoczy i Pauliną Marmurą wybrały się na wycieczkę do Przecławia. Dzieci zwiedzały renesansowy zamek, dawną siedzibę słynnego rodu Rejów. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o dziejach zamku i dawnych czasach. Wielką frajdę sprawił im spacer po parku otaczającym zamek. Dzieci obserwowały jesienne zmiany w przyrodzie, zbierały liście i kasztany. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w włoskiej pizzerii, gdzie nie tylko mogły zjeść specjalnie dla nich przygotowaną pizzę, ale poznały także tajniki przygotowania tego dania. Właściciel pizzerii pokazał uczniom specjalny piec do pizzy, opowiedział o składnikach, a nawet pozwolił poćwiczyć wyrabianie ciasta na specjalnym żelowym placku. Uczniowie z wielkim apatytem jedli różne rodzaje włoskiego przysmaku, kilkoro dzieci zaplanowało nawet otwarcie własnej pizzerii. Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości i nowych wrażeń. Wyjazd zorganizowała Katarzyna Sikora.
STRAŻACY W ZERÓWKACH
Strona powstała
Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji, zastępstwa i inne.
Archiwum Aktualnośći