23 marca klasy VIIIa i VIIIb pod opieką pań: Katarzyny Sikory, Grażyny Król i Eweliny Łachut pojechały na wycieczkę do Rzeszowa. Jak na początek wiosny przystało, powitała nas piękna, słoneczna pogoda, co umilało piesze wędrówki po mieście. Najpierw uczniowie przeszli spacerem w kierunku starówki, mijając Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, słynny Pomnik Czyny Rewolucyjnego, Ogrody Bernardyńskie i Teatr im. Wandy Siemaszkowej. Dotarli pod ratusz, pomnik Tadeusza Kościuszki, mogli tam zobaczyć pierwszy zewnętrzy fortepian usytuowany na wprost siedziby władz miejskich. Niektórzy próbowali swoich sił, a Kornelia Sajek zagrała kilka utworów:)
Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie podziemi tzw. "Piwnic Rzeszowskich" na trasie interaktywnej, gdzie uczniowie nie tylko poznali historię miasta i okolic, ale grali w różne gry sprawdzające ich umiejętność zapamiętywania i szybkość. Były legendy związane z Rzeszowem i powstaniem miasta, pojawiały się również duchy i niezwykłe efekty dźwiękowe, i świetlny, które m. in. pokazywały jak wygląda pożar miasta. Ósmoklasiści byli zachwyceni prawie dwugodzinnym pobytem w podziemiach, nikogo nie bolały nogi i nikt na nic nie narzekał.
Wszyscy jednak z wielką radością przyjęli wiadomość o czasie wolnym, który spędzili w Galerii Rzeszów:)
Na zakończenie udaliśmy się do Parku Rozrywki "Grawitacja", w którym uczniowie mogli skorzystać z parku linowego, który znajdował się na dużej wysokości powyżej trampolin. Każdy znalazł coś dla siebie, można było zrelaksować się w miękkich piankach, poskakać lub przejść ekstremalną trasę na wysokościach, która wymagała wielkiej odwagi i sprawności fizycznej.
To był bardzo udany wyjazd, dostarczył uczniom wiele wrażeń i przekazał w atrakcyjny sposób wiedzę z historii naszego regionu.
/Katarzyna Sikora fot. Grażyna Król/