• Szkoło Pomóż i Ty

• Nasza szkoła brała udział w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty” organizowanej przez Fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Każda osoba związana ze szkołą może się przyłączyć do akcji i pomóc podopiecznym fundacji. W tym roku akcja miała na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi Chrzanowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji. Koszt takiego skutera to około 16 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie spełnienie marzeń o odkrywaniu z najbliższymi zakamarków zewnętrznego świata na łonie natury.

Chcielismy pomóc Bartkowi w realizacji marzeń i zbieraliśmy datki pieniężne (od 2zł), które zostały przesłane na konto fundacji. Otrzymaliśmy również cegiełki – karteczki edukacyjnych dla osób, które dołączyły się do akcji. Pieniądze zbierali uczniowie klasy Va przez cały październik do specjalnie przygotowanej puszki. Koordynatorem akcji była pani Katarzyna Sikora. Udało się zebrać 550 zł, które na pewno pomogą Bartkowi w realizacji marzeń. Bardzo dziękujemy wszystkim za dobre serduszko i każdą wpłatę.

Dla najbardziej aktywnych szkół, które  nadeślą zgłoszenia do konkursu, fundacja ufundowała 3 wysokiej klasy laptopy przydatne w edukacji dzieci i młodzieży. Informacje dostępne na stronie www.pomozity.org

• Zespół Szkół w Maliniu,
      • Malinie 220 39-331 Chorzelów Poland
      • Szkoła Podstawowa w Maliniu: (17) 774 32 20